Ha nikkelötvözet csövet vásárol vegyi üzemhez, offshore platformhoz vagy finomító korszerűsítéséhez,Hastelloy C276 vs C22A döntés általában a 316L, 904L, sőt a duplex 2507 kizárása után érkezik meg. Mindkét ötvözet a nikkel-króm-molibdén családba tartozik, és mindkettő olyan problémákat old meg, amelyekre a rozsdamentes acélok nem képesek. De nem cserélhetők fel. A rossz választás tizennyolc hónapon belüli előnyben részesített hegesztési támadásként, vagy váratlan lyukacsosodásként jelenik meg egy oxidáló klorid hurokban, amelyre az anyagot soha nem optimalizálták.
Termék űrlapok
Bar & Rod
Lemez és lap
Tekercs és szalag
Pipe & Tube
Szerelvény: karima, póló, könyök, szűkítő stb.
Kovácsolás: gyűrű, tengely, kör, blokk stb.

Amit a szabványok mondanak: UNS N10276 vs N06022
Mindkét ötvözetre ugyanazok az ASTM termékleírások vonatkoznak a csövekre, csövekre, szerelvényekre, kovácsolt anyagokra és lemezekre. A különbség az UNS megjelölésben és a kémiai határértékekben van.
| Termék űrlap | ASTM specifikáció | C276 (UNS N10276) | C22 (UNS N06022) |
|---|---|---|---|
| Varrat nélküli cső és cső | ASTM B622 / ASME SB622 | UNS N10276 | UNS N06022 |
| Hegesztett cső | ASTM B619 / ASME SB619 | UNS N10276 | UNS N06022 |
| Hegesztett cső | ASTM B626 / ASME SB626 | UNS N10276 | UNS N06022 |
| Szerelvények | ASTM B366 / ASME SB366 | WPHC276 | WPHC22 |
| Kovácsoltvas | ASTM B564 / ASME SB564 | N10276 | N06022 |
| Tányér/lap/csík | ASTM B575 / ASME SB575 | N10276 | N06022 |
| Rúd/rúd | ASTM B574 / ASME SB574 | N10276 | N06022 |
Kémiai összetétel és miért számít?
| Elem | C276 (UNS N10276) | C22 (UNS N06022) | Mérnöki hatás |
|---|---|---|---|
| Nikkel (Ni) | Egyenleg (~57%) | Egyenleg (~56%) | Alapmátrix; rugalmasság és SCC ellenállás |
| Króm (Cr) | 14.5 – 16.5% | 20.0 – 22.5% | Oxidáló savállóság; passzív filmstabilitás |
| Molibdén (Mo) | 15.0 – 17.0% | 12.5 – 14.5% | A savállóság csökkentése; lyukasztási ellenállás |
| Volfrám (W) | 3.0 – 4.5% | 2.5 – 3.5% | Helyi korrózióállóság redukáló savakban |
| vas (Fe) | 4.0 – 7.0% | 2.0 – 6.0% | Az alacsonyabb vas a C22-ben javítja a sav teljesítményét |
| Szén (C) max | 0.010% | 0.015% | Mindkettő ultra-alacsony szén-dioxid-kibocsátású; nincs szenzibilizáció kockázata |
| Szilícium (Si) max | 0.08% | 0.08% | Hegeszthetőség ellenőrzése |
| PREN (kb.) | ~69 | ~65 | Mindkettő rendkívül magas; C22 valamivel alacsonyabb |
Pitting és résekkel szembeni ellenállás (ASTM G48)
Az ASTM G48 a szabványos vas(III)-klorid-teszt, amelyet az ötvözetek rangsorolására használnak a klorid-szolgáltatáshoz. Az alábbi számok reprezentatív laboratóriumi tartományok, nem garantált minimumok, de egyértelműen elválasztják a két ötvözetet:
| Ötvözet | PREN | CPT (fokozat) A módszer | CCT (fokozat) B módszer | Tengervíz Pitting Index |
|---|---|---|---|---|
| 316L | 24 | 25 – 30 | < 0 | Korlátozott |
| 2205 duplex | 35 | 45 – 55 | 20 – 25 | Jó |
| 2507 szuper duplex | 42 | 70 – 80 | 45 – 55 | Kiváló |
| Hastelloy C276 | ~69 | ~115 – 125 | ~70 – 80 | Kiemelkedő |
| Hastelloy C22 | ~65 | ~105 – 115 | ~75 – 85 | Kiemelkedő |
Mindkét ötvözet minden rozsdamentes és duplex minőséget felülmúl a kloridszolgáltatásban. A C276 valamivel magasabb kritikus pontozási hőmérséklettel rendelkezik a magasabb molibdén és volfrám miatt. A C22-nek valamivel jobb a kritikus réshőmérséklete a magasabb krómtartalma miatt. A legtöbb csőrendszernél bármelyik ötvözet túl-a lyukasztási szempontból készült; a kiválasztás valódi mozgatórugója a kémiai környezet.
Szemcseközi korrózió a{0}}hegesztett állapotban (ASTM G28)
A C22-t részben azért fejlesztették ki, hogy ellenálljon a hegesztési hővel érintett zónában és a hegesztési vonalban. Az ASTM G28 A módszerben végzett vizsgálat hegesztett próbatesteken:
C276as-hegesztett: a korrózió sebessége jellemzően < 1,0 mm/év, de erősen oxidáló környezetben lokális támadást mutathat, ha nem oldják meg.
C22 as-hegesztett: korróziós sebesség jellemzően < 0,5 mm/év, jobban ellenáll a HAZ-támadásnak vegyes oxidáló/redukáló üzemben.
Azoknál a csőtekercseknél, amelyeket terepi-hegesztéssel és nem utólagos-hegesztési oldattal izzítanak, - amely legtöbbjük - a C22 nagyobb biztonsági ráhagyást biztosít a hegesztési-zóna korróziója ellen. Ez az egyik oka annak, hogy a C22 a többcélú vegyi üzemek és gyógyszerészeti csőrendszerek alapértelmezett eszközévé vált.
Környezet-a-Environment Selection
| Szolgáltatási környezet | Jobb választás | Ok |
|---|---|---|
| Tömény sósav (redukáló) | C276 | Magasabb Mo + W tartalom |
| Nedves klórgáz / hipoklorit (oxidáló) | C22 | A magasabb Cr-tartalom stabilizálja a passzív filmet |
| Vas-klorid / réz-klorid | C22 | Oxidáló klorid szolgáltatás |
| Vegyes salétromsav/sósav (aqua regia típusú) | C22 | Szélesebb sokoldalúság |
| Sulfuric acid, reducing, >90 fok | C276 | Bizonyítottan alacsonyabb korróziós sebesség |
| Tengervíz / sóoldat / klorid hűtővíz | Bármelyik | Mindkettő kiemelkedő; C22 valamivel jobb résmargó |
| Füstgáz kéntelenítő (FGD) abszorber | C22 | Oxidáló klorid szint a zagyban |
| Savanyú szolgáltatás H2S-sel (NACE MR0175) | C276 vagy C22 | Mindkettő szerepel; keménységszabályozás szükséges |
Három valós projekt forgatókönyv
1 -. forgatókönyv: Szaúd-Arábia Aramco Acid Gas Field Injection Line
Szolgáltatás: Savanyú nedves gáz, 8% H2S, 50 000 ppm klorid, 80 fok, NPS 3 technológiai sor. Döntés: Hastelloy C276 varrat nélküli cső ASTM B622 szerint, Sch 40S, oldatban lágyított, NACE MR0175 kettős{11}}tanúsítvánnyal rendelkezik, keménység 23 HRC vagy annál kisebb. Miért? A savanyú környezet erőteljes csökkentése magas kloridtartalommal kedvez a C276 Mo + W tartalmának. Teljes EN 10204 3.2 MTC SGS-vizsgálattal az Aramco jóváhagyásához.
Forgatókönyv: 2 - Rotterdami Vegyi Üzem klór-Alkáli fehérítő vonal
Szolgáltatás: Nedves klórgáz és nátrium-hipoklorit, 60 fokos, NPS 2 műszerhurok, terepen-hegesztett orsók utólagos-hegesztés nélkül. Döntés: Hastelloy C22 varrat nélküli cső ASTM B622 szerint, Sch 40S, ERNiCrMo-10 töltőanyag, PED CE-jelölés, EN 10204 3.1. Miért: Az oxidáló klorid szolgáltatás a C22 magasabb krómtartalmát részesíti előnyben. As-hegesztett HAZ korrózióállósága kritikus fontosságú, mivel a hegesztés utáni oldatos izzítás nem praktikus a meglévő üzemben.
3 -. forgatókönyv: QatarEnergy tengeri tengervíz-emelő szivattyúoszlop
Szolgáltatás: Nyers tengervíz, környezeti hőmérséklet, NPS 8 oszlopcső, hegesztett szerkezet. Döntés: C276 vagy C22 hegesztett cső ASTM B619 szerint; végső választás a rendelkezésre állás és a teljes beépítési költség függvényében. Miért? Korróziós szempontból mindkét ötvözet túlzottan-megfelel a tengervízhez. Itt a beszerzési gazdaságosság és az átfutási idő a döntés, nem a kohászat.
Gyors{0}}Referencia kiválasztási táblázat
| Paraméter | Hastelloy C276 (UNS N10276) | Hastelloy C22 (UNS N06022) |
|---|---|---|
| A legjobb | Erősen redukáló savak, magas klorid tartalom, savanyú kiszolgálás | Oxidáló savak, vegyes oxidáló/redukáló, hegesztési-kritikus szolgáltatás |
| Cr tartalom | 14.5 – 16.5% | 20.0 – 22.5% |
| Mo + W tartalom | 18-21% együtt | 15-18% együtt |
| PREN | ~69 | ~65 |
| CPT (ASTM G48 A) | ~115 – 125 fok | ~105 – 115 fok |
| CCT (ASTM G48 B) | ~70-80 fok | ~75 – 85 fok |
| ASTM csőspecifikáció | B622 / B619 / B626 | B622 / B619 / B626 |
| Fém töltőanyag | ERNiCrMo-4 | ERNiCrMo-10 |
| NACE MR0175 | Elfogadható, keménység 23 HRC vagy annál kisebb | Elfogadható, keménység 23 HRC vagy annál kisebb |
| PED / AD 2000 | CE jelöléssel elfogadva | CE jelöléssel elfogadva |
| Tipikus költség | Kissé lejjebb | 10-15% felár kis méretben |
GYIK
TudHastelloy C22cserélje kiC276az én projektemben?
Gyakran igen, de nem automatikusan. A C22 a biztonságosabb csere, ha a szolgáltatás oxidáló savakat, vegyes oxidáló/redukáló körülményeket tartalmaz, vagy ha hegesztési hegesztés utólagos -hegesztése nélkül szükséges. A C276 továbbra is a jobb választás tömény sósavhoz, magas-klorid-redukciós környezetekhez és savanyú szolgáltatáshoz, ahol a legmagasabb pontozási ellenállásra van szükség. Mindig-minősítse újra a WPS/PQR-t és ellenőrizze az MTR kémiáját, mielőtt cserélné.
Melyik ötvözet jobb a tengervíz szolgáltatáshoz?
Mindkettő kiváló a tengervízben. A C22 kritikus réshőmérséklete valamivel jobb, ami a réses csatlakozásoknál, lerakódások alatt vagy lassan{2}}folyó sóoldatban számít. A C276 kritikus pontozási hőmérséklete valamivel jobb. A legtöbb tengervízcső-alkalmazás esetében a választást a másodlagos kémiai környezet (pl. klór-lúg kontra FGD) és a rendelkezésre állás határozza meg, nem pedig önmagában a tengervíz korróziója.
Szükségem van utólagos{0}}hegesztési hőkezelésre a C276 vagy C22 csőhöz?
A C276 esetében a hegesztés utáni lágyítás javasolt a legagresszívebb szolgáltatásokhoz, bár az ötvözet sok alkalmazásnál jól teljesít hegesztett állapotban is. A C22 esetében ritkábban van szükség utólagos-hegesztésre, mivel az ötvözetet kifejezetten úgy tervezték, hogy ellenálljon a HAZ-támadásoknak hegesztett állapotban. A végső döntés a WPS/PQR projekt és a korróziótechnikai felülvizsgálathoz tartozik.
Milyen dokumentumokat kell kérnem egy közel-keleti olaj- és gázprojekthez?
Kérjen: EN 10204 3.1 vagy 3.2 malomvizsgálati tanúsítvány teljes hőkövethetőséggel, PMI-jelentés, hidrosztatikai vizsgálati jegyzőkönyv, méretvizsgálati jelentés, NACE MR0175/ISO 15156 nyilatkozat és harmadik féltől származó ellenőrzési tanúsítvány (SGS, Bureau Veritas, TÜV vagy DNV), ha a tulajdonos ezt kéri. A Saudi Aramco és az ADNOC szerződések esetén ellenőrizze azt is, hogy a szállító szerepel-e a jóváhagyott szállítók listáján, vagy át tudja-e menni az előminősítési ellenőrzésen-.
Mi a PED követelmény a Hastelloy csövekhez Európában?
Az 1. csoportba tartozó veszélyes folyadékokat szállító európai nyomástartó berendezésekben használt C276 és C22 csöveket egyaránt fel kell tüntetni a 2014/68/EU PED szerinti CE-jelöléssel. A II–IV. kategória megköveteli a bejelentett szervezet részvételét. Az MTC-nek hivatkoznia kell az EN 10204 3.1 vagy 3.2 szabványra, a megfelelőségi nyilatkozatnak pedig fel kell sorolnia a vonatkozó harmonizált szabványt vagy anyaggyártói jóváhagyást.
Még mindig a Hastelloy C276 és C22 között dönt a következő projektjéhez?
A HUITONG varrat nélküli és hegesztett nikkelötvözet csöveket szállít mindkét minőségben az ASTM B622/B619/B626 szerint, teljes NACE MR0175-megfeleléssel, PED CE-jelöléssel az európai szállítmányokhoz és EN 10204 3.1/3.2 tanúsítvánnyal. A folyamat feltételeit vagy MTO-ját küldje el a címremarket@htpipe.comvagy WhatsApp+86-19339900201ugyanazért az -hetes ötvözetválasztásért és árképzésért.





